Wiseco Cam Chain Honda CRF450R / CRF450RX 2017-2026
Fast Lane
Members get up to $20.95 in total value with this purchase.
Ships Free to Cycle Gear Stores!
Ship to an Address:
Please select a to view availability.
Quantity
Add to Cart
Pick-up in Store:
Cycle Gear Columbus Check Nearby Stores
The Cycle Gear Difference
  • 30-Day Best Price Guaranteed
  • No-Hassle Returns View Details
Wiseco Cam Chain Honda CRF450R / CRF450RX
Features:
  • Made from premium materials to reduce friction and increase service life
  • M style chain gives you maximum strength and durability
  • Wiseco's in-house engineering ensures every cam chain exceeds OEM specifications and tolerances
Note: Images are for reference only, actual chain will vary per make and model.
Read More
This Product Fits:
Honda
CRF450R 2017-2026
CRF450R 50th Anniversary Edition 2023
CRF450R-S 2023, 2024
CRF450R Works Edition 2023, 2024, 2025, 2026
CRF450RX 2017-2026
This item is also available for 90 other models:
Gas Gas
EC 250F 2010-2015
EC 300F 2013-2015
EC 450F 2013-2015
EX 250F 2021-2022
EX 350F 2021-2022
MC 250F 2021-2022